kancelaria@controlsave.pl

+48 42 230 03 97

30.04.2021

JESTEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ❓ NIE MASZ CZASU ZAŁATWIAĆ SPRAW W ZUS-ie❓ ZLEĆ ICH PROWADZENIE SPECJALIŚCIE


Wielu przedsiębiorcom doskwiera braku czasu na formalności. Zamiast skupić się na rozwijaniu biznesu, gonią za dotrzymaniem terminów i poświęcają każdą wolną chwilę na wypełnianie zawiłych formularzy zusowskich🕐

więcej

23.04.2021

FAKTURA A RACHUNEK. MŁODY PRZEDSIĘBIORCO❗ CZY WIESZ, NA CZYM POLEGA RÓŻNICA


Kto ma obowiązek wystawienia rachunku lub faktury❓Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę musi dokumentować sprzedaż towarów i usług, które oferuje klientom. Dokonuje tego za pomocą rachunku lub faktury VAT. Tak stanowi prawo podatkowe.Rachunek. W jakich sytuacjach go wystawiamy❓ Co powinien zawierać❓

więcej

16.04.2021

W JAKI SPOSÓB MOŻNA DOKONAĆ PODZIAŁU MAJĄTKU WSPÓLNEGO MIĘDZY MAŁŻONKAMI


Jak już pisaliśmy w jednym z naszych artykułów blogowych, poruszających aspekty finansowe małżeństwa, jedną z najważniejszych konsekwencji prawnych wstąpienia w związek małżeński jest powstanie małżeńskiej wspólności majątkowej. To znaczy, że od dnia ślubu każda rzecz nabyta przez małżonków (wspólnie bądź osobno) wchodzi w skład ich majątku wspólnego.

więcej

09.04.2021

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE – OBOWIĄZKI PRACODAWCY I UPRAWNIENIA PRACOWNIKA


Pora uporządkować zawiłe kwestie związane z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK). Dowiesz się czy, jak i od kiedy Twoja firma podlega obowiązkowi wdrożenia PPK✌

więcej

26.03.2021

POMOC FINANSOWA DLA FIRM OD PFRON – NA CO MOGĄ LICZYĆ PRZEDSIĘBIORCY


W czasie pandemii koronawirusa firmy jak nigdy dotąd tną koszty💥 Regularnie informujemy o aktualnych formach pomocy finansowej dla branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię.

więcej

19.03.2021

MAŁŻEŃSKIE SPRAWY - ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA Z DATĄ WSTECZNĄ. KIEDY WARTO


Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną to wyjątkowa sytuacja. Orzeka o niej sąd z ważnych powodów. Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ta rozdzielność majątkowa.

więcej

12.03.2021

Z CZYM MIERZĄ SIĘ PRZEDSIĘBIORCY HANDLUJĄCY Z WIELKĄ BRYTANIĄ? #BREXIT #CŁO


Od 1 stycznia br. Wielka Brytania nie jest częścią jednolitego rynku i unii celnej UE🌩31 grudnia 2020 roku zakończył się tzw. okres przejściowy na linii Wielka Brytania – Unia Europejska.

więcej

05.03.2021

ZAKŁADANIE FIRMY KROK PO KROKU


Marzenie o pracy na własnych warunkach często w nieprzyjemny sposób zderza się z formalnościami. A przecież od założenia własnej firmy dzieli Cię tylko kilka kroków. Większość z nich wykonasz przez Internet.

więcej

26.02.2021

REFUNDACJA SPRZĘTU BIUROWEGO DLA PRACUJĄCYCH ZDALNIE


Czy pracownik powinien obawiać się wyższego PIT-u, a firma większego ZUS-u❓


Możliwość wykonywania pracy poza siedzibą firmy jest doraźna - wynika z przepisów antykryzysowych. Zgodnie z tymi przepisami narzędzia i materiały potrzebne do realizacji pracy zdalnej zapewnia pracodawca.

więcej

19.02.2021

PRZEDSIĘBIORCA NA PRAWACH KONSUMENTA❓ TAK❗


Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mają dodatkowe ułatwienie. W niektórych sytuacjach zyskali ochronę, która do tej pory dotyczyła tylko konsumentów. Ochrona ta odnosi się do określonych transakcji zawieranych z innymi przedsiębiorcami.


Zmiana została wprowadzona w ramach tzw. Pakietu Przyjazne Prawo. Wpłynęła na regulacje zawarte w kodeksie cywilnym i w ustawie o prawach konsumenta.

więcej

12.02.2021

DRASTYCZNE OGRANICZENIE ULGI ABOLICYJNEJ. CO Z NAMI BĘDZIE

To pytanie z popularnej piosenki zadają sobie obecnie niektórzy Polacy zarabiający za granicą. Ma to związek z budzącą duże emocje, styczniową nowelizacją ustawy o PIT. Nowe brzmienie art. 27g nie pozostawia złudzeń - nastąpił praktyczny koniec ulgi abolicyjnej😭 Jej limit ustalono na symboliczną kwotę 1360 zł.


Niekorzystna zmiana przepisów podatkowych dotyczy zarobków osiągniętych w roku 2021, z których Polacy będą się rozliczać w roku 2022.

więcej

05.02.2021

ROZWÓJ FIRMY W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI GOSPODARCZEJ


Wielomiesięczny lockdown uderzył w płynność finansową wielu firm. Zwolnienia, spadki dochodów, przerwany łańcuch dostaw stały się smutną codziennością. Pandemia wywołała wśród przedsiębiorców konieczność przemyślenia zastosowanych modeli i założeń biznesowych.


To bezprecedensowe wyzwanie, jakim jest globalny paraliż rynkowy, nie musi być początkiem końca. Okazuje się, że przy dużej dozie kreatywności i determinacji może być szansą na nowy, lepszy start.

więcej

29.01.2021

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA, CZYLI OSZCZĘDNOŚCI W FIRMIE


Najlepszą motywacją do wdrożenia „zielonych” zmian w firmie jest zainspirowanie się biznesem, który już je stosuje. W ControlSave ekologiczny styl prowadzenia biznesu opieramy na 6 zasadach botizmu. Wdrożenie ich na płaszczyźnie biznesowej ma realne przełożenie m.in. na: optymalizację przestrzeni biurowej, zrównoważone zarządzanie surowcami, przemyślany rozwój produktu odpowiadającego na rzeczywiste potrzeby konsumentów.

więcej

25.01.2021

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA BIZNESOWE – CO TO JEST I JAK TO ROBIMY W NASZEJ FIRMIE?


ControlSave to firma świadcząca kompleksowe usługi prawno-finansowe oraz projektowe. Wykorzystujemy innowacyjne i ekologiczne metody obsługi podmiotów gospodarczych oraz osób prywatnych. Zawsze podążamy z duchem czasu. Dostosowujemy się do złożonych wyzwań świata biznesu oraz trudnych sytuacji życiowych naszych Klientów. Wdrażamy proces filozofii botizmu, o której dowiesz się więcej

© ControlSave Sp. z o.o. 2021

Kancelaria

Al. Kościuszki 67 / 2

90 - 432 Łódź

tel. 42 230 03 97

kancelaria@controlsave.pl

ControlSave Sp. z o.o.

NIP 7252077655

REGON 101816539

KRS 0000518998

ul. Sienkiewicza 52/29

90 - 058 Łódź